„Żegnaj zimo, witaj wiosno!”

21 marca 2014

„Żegnamy cię zimo,
żegnamy Marzanno,
przyjedź do nas w grudniu,
smutna, zimna panno!”

Dnia 21 marca Wesoła Gromadka Misia Uszatka obchodziła pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, biorąc udział w happeningu „Żegnaj zimo, witaj wiosno”. Głównymi bohaterkami wydarzenia były Pani Zima i Pani Wiosna.
Pani Zima chcąc jeszcze zostać z dziećmi, przedstawiła im swoje zalety (zabawy na śniegu, ferie …) jednocześnie rozsypując po przedszkolu i ogrodzie śnieżynki. Jednakże pora zimowa dobiegła końca i dlatego Pani Wiosna z pomocą dzieci postanowiła wygnać zimę. Rozsypując kwiatki, skandując hasło „Żegnaj zimo” odprowadziła w barwnym i głośnym pochodzie Zimę do parku. Na znak, że zapanowała nowa pora roku dzieci ustawiły w przedszkolu piękne kolorowe gaiki i wiosenną Marzannę.